• Noc v škole

  18. 5. 2018

  Konečne sa dočkali všetci tí, ktorí majú našu školu tak radi, že sa rozhodli v nej aj nocovať. V piatok podvečer sa zo školských tried stali na jednu noc provizórne spálne plné nafukovačiek, spacákov, vankúšov a paplónov. Skôr než sa zaľahlo, tak všetkých čakal pestrý a veselý program, ktorý tradične pripravili deviataci. Najskôr to bola súťaž tried, ktorá preverila vedomosti, šikovnosť aj športové nadanie. Potom nasledovala diskotéka s farebnou hudbou plná rýchleho tanca a hier. Kto by nepoznal metlový a stoličkový tanec!? Nechýbala ani prechádzka odvahy večernou dedinou. Pred spaním si všetci mohli pozrieť peknú rozprávku. V sobotu ráno boli pripravené spoločné raňajky, potom balenie a upratovanie tried a hybaj domov... Trochu dospať náročnú noc plnú zážitkov..   

 • Záhorácka olympiáda v Gbeloch

  17. 5. 2018

  Družstvo žiakov 9. ročníka sa dnes zúčastnilo súťaže v atletike Záhorácka olympiáda, ktorá sa tradične koná v Gbeloch. Dominik Mihál získal 2. miesto v behu na 300 metrov a tiež 2. miesto v skoku do diaľky. Blahoželáme.

 • Slávik Slovenska

  10. 5. 2018

  Dnes sa v Senici uskutočnilo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali Zara Kotrčová a Nela Šefčovičová. Vo veľmi silnej konkurencii, sa Zara umiestnila na skvelom 4. mieste. Dievčatá pripravovala p. učiteľka Velická. Srdečne blahoželáme.

 • Na bicykli bezpečne...

  4. 5. 2018

  Blahoželáme ku krásnemu 2. miestu v súťaži s tematikou prevencie detskej dopravnej nehodovosti. Súťažné družstvo v zložení Sára, Timea, Denis a Peter pripravoval p. učiteĺ Koczúr

 • Potulky po regióne

  28. 4. 2018

  My, členovia turistického krúžku sme sa konečne zobudili zo zimného spánku a aby sme poriadne rozhýbali svaly, vybrali sme sa na potulky na zrúcaninu Korlátka. Počasie bolo ideálne na túru. Vystúpili sme na stanici v Cerovej. Pred nami sa vinula cesta na hrad. Viedla cez rozvoňané zakvitnuté lúky, zeleno-žlté  polia a ohrady s koňmi a ovečkami. Po piatich kilometroch sme boli na mieste. Z Korlátky sa nám naskytli úžasné výhľady na všetky svetové strany. Dievčatá si uplietli vence z púpav a zmenili sa na lúčne víly. Naučili sa pískať na trávu a cestu späť si spríjemňovali hvízdaním. Celkovo sme prešli asi 15 km a veruže sme ich po príchode domov riadne cítili.

 • Týždeň pre Zem

  23. 4. 2018

  Jar je v plnom prúde a príroda ožíva. Kvitnú fialky, tulipány, púpavy, rozkvitajú čerešne, jablone, hrušky a lastovičky tiež už prileteli. A to je práve ten čas, kedy máme myslieť na našu prírodu najviac. V nedeľu, 22. apríla, sme si opäť pripomenuli Deň Zeme. Prečo je to také dôležité? Ak chceme na našej planéte udržať život, musíme mať na to vhodné podmienky. Život na Zemi dnes ohrozujú výfukové plyny, exhaláty z komínov, vandali v lesoch, odpadky. Znečistenie vzduchu ničí ozónovú vrstvu, zapríčiňuje globálne otepľovanie a topenie ľadovcov. Znečistené rieky, moria a oceány spôsobujú, že z nich mizne všetko živé. Množstvu rastlinných a živočíšnych druhov hrozí zánik a musia byť prísne chránené zákonmi. Tomuto všetkému by sme mohli zabrániť už celkom jednoduchými každodennými činnosťami. Triedením odpadu a jeho následnou recykláciou, kompostovaním bio-odpadu, šetrením elektrickej energie a vodou, ochranou prírody a lesov, vysádzaním zelene, dôležitá je aj ochrana ovzdušia. Pokúsme sa teda aj my stať ochrancami toho prekrásneho, čo nás obklopuje. Snažme sa zachovať našu Zem čo najdlhšie čistú a krásnu, aby aj naďalej mohla právom niesť názov Modrá planéta. Aj žiaci našej školy sa s prírodou zoznamujú od malička. Pracujú v projektoch Zdravá škola, Lesoochranárska škola, aktívne pracujú v EKO krúžku. Prostredníctvom nich sa celý rok učia prírodu spoznávať a chrániť. Aj celý tento týždeň bude preto pre celú našu školu Týždňom pre Zem. Počas neho sa budú každý deň uskutočňovať zaujímavé aktivity, ktorými si pripomenieme, aká je ochrana Zeme dôležitá. V pondelok sa uskutočnil Beh pre Zem, ale tak trošičku aj pre naše zdravie. Zaujímavá a poučná bola aj relácia v obecnom rozhlase, ktorú pripravili členovia EKO krúžku.  V nasledujúcich dňoch ešte pripravujeme výstavu EKO-plagát, súťaž ODPAĎÁČIK - tvorenie z odpadových materiálov, deň bez mobilných zariadení. Vyvrcholením bude piatková aktivita - čistenie lesa a okolia našej obce, na ktorú by sme chceli pozvať širokú verejnosť - všetkých, ktorým nie je jedno, v akom prostredí budeme žiť.

 • Zápis do 1. ročníka

  7. 4. 2018

   V sobotu 7. apríla 2018 bolo v našej škole rušno. Spolu s dňom otvorených dverí prebiehal aj zápis žiakov do 1. ročníka pre nasledujúci školský rok. V triede na nich čakala usmiata pani učiteľka Velická. Budúci prváci mali možnosť predviesť všetko, čo sa doteraz naučili v materskej škole či doma. Poniektorí hravo a s ľahkosťou, iní s obavami a strachom v očiach. No všetci statočne zdolávali vedomostné prekážky, riešili úlohy a odpovedali na zvedavé otázky z oblasti matematiky, jazykovej výchovy i rozvíjania poznania. Každý predškolák si za svoju statočnosť a usilovnosť odniesol domov malý darček. Deviataci zároveň predstavili rodičom aj deťom celú našu školu - triedy, odborné učebne, školský klub aj knižnicu. Už teraz sa tešíme na  september 2018 kedy všetci zasadnú do lavíc v prvej triede. Všetci im budeme držať palce, aby sa im v škole páčilo, aby sa z nich stali úspešní žiaci – prváci…

 • Máša a medveď

  6. 4. 2018

  Kto by nepoznal Mášu a medveďa! Dnes zavítali aj do našej školy a mali veľký úspech... V krátkom varietnom programe mali zastúpenie žonglovanie, ekvilibristika, kúzlenie či rýchla zmena šiat. Všetko dopĺňali humorné scénky s Mášou a medveďom. Chodbou znela veselá hudba, hlasný smiech a hlučný potlesk. Aj takýmto programom sme spestrili žiakom posledný deň pred víkendom.

 • Športová súťaž tried - RAMBO dráha

  5. 4. 2018

  Dnes opäť pokračovala športová súťaž tried o Putovný pohár riaditeľky školy.  Pán učiteľ Koczúr zostavil prekážkovú - RAMBO dráhu. Tá obsahovala preskok cez kozu, podlezenie pod lavičkou, slalom medzi kužeľmi, skákanie na jednej nohe, chôdza dozadu v obmedzenom priestore, kotúľ vpred, preskoky cez nízku hrazdu a skákanie na švihadle. Súťažili 6-členné družstvá z každej triedy, vždy 3 dievčatá a 3 chlapci. Dôležitý bol čas, za ktorý každý súťažiaci dráhu prešiel. Nakoniec sa všetky časy za triedu spočítali.  O víťazovi rozhodol najlepší spoločný čas. Na 3. mieste skončili deviataci. O 2. mieste rozhodla jedna jediná sekunda v prospech ôsmakov. Víťazmi sa stali piataci. Putovný pohár bude ozdobou ich triedy. Srdečne blahoželáme!

 • Šikovné dievča, šikovný chlapec

  28. 3. 2018

  Šikovné dievča, šikovný chlapec je súťaž určená pre žiakov I. stupňa. Preveruje zručnosti, vedomosti aj talent každého účastníka. Keďže sa blížia veľkonočné sviatky, jednotlivé súťažné disciplíny boli venované práve im. Chlapci plietli korbáč, dievčatá zdobili medovník a vyrábali kraslice servítkovou technikou. Svoje znalosti o sviatkoch jari si overili v krátkom teste a na záver ešte spievali a recitovali. Súťažilo spolu 28 žiakov. Víťazmi sa stali Zara Kotrčová a Marco Baláž z mladších  a Linda Vicenová a Tobias Malík zo starších žiakov. Srdečne blahoželáme. 

 • Veľkonočné tvorivé dielne

  27. 3. 2018

  Tohtoročné veľkonočné tvorivé dielne boli ozaj vydarené. Či už počtom zúčastnených, ale aj krásnymi dekoráciami, ktoré si mohli všetci vyrobiť. A tak vznikali farebné papierové kuriatka, sliepočky, zajačiky aj kačičky. Kraslice sa  vyzdobovali servítkovou technikou i lakom na nechty. Vyrábali sa pestré jarné ikebany. Nechýbalo pletenie korbáčov aj zdobenie veľkonočných medovníkov.  Veríme, že dnešné popoludnie bolo inšpiratívne a príjemne všetkých naladilo na blížiacu sa Veľkú noc. 

 • Burza kníh

  19. 3. 2018

  Na dnešnej burze si veľa zaujímavých kníh našlo svojich nových majiteľov. Spokojnosť a radosť bola určite na oboch stranách. Presvedčte sa o tom v našej fotogalérii. 

 • Hurbanov pamätník - obvodné kolo v Kútoch

  14. 3. 2018

  V stredu, 14. marca 2018 sa v Kútoch uskutočnilo obvodné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník. Našu školu reperezentovali Denis Martinec, Sára Magová, Jasmína Púčková a Kristína Rišková. Za krásny a precítený prednes získali skvelé 2. miesto Jasmínka - kat. próza a Kristínka - kat. poézia. Srdečne blahoželáme. 

 • European money quiz

  15. 3. 2018

  European monej quiz - Európsky kvíz o peniazoch je aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15- ročných žiakov a študentov a v tomto roku sa realizovala po prvýkrát v 30 európskych krajinách. Na Slovensku ho organizovala Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Forma súťaže bola pre žiakov zaujímavá, lebo kvíz bežal v živom prenose na YouTube a každá trieda mohla hrať naživo priamo proti ostatným triedam celého Slovenska. Úspech triedy nezávisel od jednotlivca, ale zaručila ho vzájomná spolupráca, vedomosti, zručnosti a pohotovosť všetkých. Žiaci si vyskúšali, čo všetko vedia z oblastí financií a bezpečnosti na internete. Aj naša trieda deviatakov bola jednou z vyše stovky súťažných tímov zo Slovenska. Odpovedali správne na všetkých 15 otázok a o poradí rozhodoval čas. Napokon skončili na krásnom 12. mieste. Víťazmi sa síce nestali, ale mali možnosť si uvedomiť, že finančné vzdelávanie a schopnosť spravovať osobné financie je dôležitá pre každého.

 • Škôlkari na návšteve našej školskej knižnice

  13. 3. 2018

  Marec je tradične spájaný s knihou. Je známe, že kniha je najlepší priateľ človeka – nikdy ho nezradí vždy ho pobaví. A práve takého priateľa mohli dnes škôlkari nájsť v našej školskej knižnici.  Niektorí z nich ešte v knižnici nikdy neboli, a tak to bol pre mnohých nový zážitok. Videli množstvo kníh od výmyslu sveta - detských aj pre dospelých, staré aj nové, tenké aj hrubé, známe aj neznáme.  Oboznámili sa s chodom knižnice a so systémom požičiavania kníh. Naučili sa, ako sa v knižnici treba správať, ako si knihu prezerať a nepoškodiť ju. Lívia a Denis im na záver zarecitovali pekné básničky. Aj takýmto spôsobom sa dá budovať pozitívny vzťah ku knihám už od útleho detsva.

 • Bábkové divadielko od piatakov pre prvákov

  13. 3. 2018

  Piataci si v rámci hodín literatúry nacvičili malé bábkové divadielko "O troch prasiatkach" . Vyrobili krásne papierové bábky na paličke - prasiatka aj zlého vlka. Nechýbali ani kulisy v podobe domčekov. Vytvorili scenár, rozdelili si úlohy a dôkladne sa pripravili, aby mohli bez obáv vystúpiť pred prvákmi.  Prváci boli divadielkom nadšení a svojich starších spolužiakov odmenili potleskom. Aj takouto netradičnou aktivitou piataci prispeli k rozvoju svojho myslenia, predstavivosti a tvorivosti.

 • Hurbanov pamätník 2018

  Vďaka recitátorkám a recitátorom krásnej poézie a prózy, sme 1. marca 2018 mali možnosť preniesť sa do umeleckého sveta. Do sveta, kde panuje slovo, ktoré vie potešiť, rozosmiať, pohladiť dušu, ale aj rozplakať. V tento deň sa u nás uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese, ktorú poznáme pod názvom Hurbanov pamätník. Vystúpenie každého prednášajúceho zanechalo príjemný umelecký dojem u divákov aj u poroty. Malé víťazstvo dosiahli všetci, pretože súťažou si každý mohol zdokonaliť svoje rečnícke schopnosti a pozdvihnúť sebavedomie vo vystupovaní pred publikom. Skutočnými víťazmi boli však len tí najlepší. V obvodnom kole v Kútoch nás budú reprezentovať D. Martinec(4.tr), S. Magová(5.tr), J. Púčková(9.tr) a K. Rišková(9.tr). Budeme im držať palce.

 • Valentín u štvrtákov

  Krásny Valentín - ľúbime Vás....

 • Korčuľovanie na ľadovej ploche Senici

  1. 2. 2018

  Pani zima počas tejto sezóny ešte nedopriala užiť si prírodných ľadových plôch. O to viac sa naši žiaci nemohli dočkať, kedy si pôjdu zakorčuľovať na zimný štadión do Senice. Tá vytúžená chvíľa prišla v prvý februárový deň. Bola to zároveň aj odmena za usilovnú prácu žiakov v prvom polroku. Dobrá nálada a radosť z pohybu vyžarovali z každej usmiatej tváre. Do školy sa všetci vrátili príjemne unavení. To však vôbec nevadí, pretože v piatok si môžu pokojne oddýchnuť. Sú totiž polročné prázdniny. Ďakujeme Obecnému úradu a p. starostovi, ktorí zabezpečili dopravu.

 • Vianočná besiedka 2017

  21. 12. 2017

  S rokom 2017 sme sa dnes v našej škole rozlúčili ozaj sviatočne-vianočnou besiedkou. Žiaci pod vedením svojich učiteľov poctivo nacvičovali jednotlivé body programu, aby sa mohli v plnej kráse predviesť pred obecenstvom plným rodičov. A tak sa dnes tancovalo - prváci jemne a pomaličky, ŠandS-áci zasa rýchlo a hip-hopovo; od druhákov sme si vypočuli krásne básne s vianočnou tematikou, žiaci z dramatického krúžku sa predstavili v scénke o zimných radovánkach a o posolstve Vianoc. Na záver tretiaci a štvrtáci zaspievali krásne koledy. Dúfame, že sme našim programom aspoň trošku prispeli k sviatočnej vianočnej nálade.  A že sa nám to podarilo, svedčil na tvárach prítomných úsmev, radosť aj slzy dojatia.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Čáry
  Školská 285, 908 43 Čáry
 • 034/6592427

Fotogaléria