Navigácia

 • Valentín u štvrtákov

  Krásny Valentín - ľúbime Vás....

 • Korčuľovanie na ľadovej ploche Senici

  1. 2. 2018

  Pani zima počas tejto sezóny ešte nedopriala užiť si prírodných ľadových plôch. O to viac sa naši žiaci nemohli dočkať, kedy si pôjdu zakorčuľovať na zimný štadión do Senice. Tá vytúžená chvíľa prišla v prvý februárový deň. Bola to zároveň aj odmena za usilovnú prácu žiakov v prvom polroku. Dobrá nálada a radosť z pohybu vyžarovali z každej usmiatej tváre. Do školy sa všetci vrátili príjemne unavení. To však vôbec nevadí, pretože v piatok si môžu pokojne oddýchnuť. Sú totiž polročné prázdniny. Ďakujeme Obecnému úradu a p. starostovi, ktorí zabezpečili dopravu.

 • Vianočná besiedka 2017

  21. 12. 2017

  S rokom 2017 sme sa dnes v našej škole rozlúčili ozaj sviatočne-vianočnou besiedkou. Žiaci pod vedením svojich učiteľov poctivo nacvičovali jednotlivé body programu, aby sa mohli v plnej kráse predviesť pred obecenstvom plným rodičov. A tak sa dnes tancovalo - prváci jemne a pomaličky, ŠandS-áci zasa rýchlo a hip-hopovo; od druhákov sme si vypočuli krásne básne s vianočnou tematikou, žiaci z dramatického krúžku sa predstavili v scénke o zimných radovánkach a o posolstve Vianoc. Na záver tretiaci a štvrtáci zaspievali krásne koledy. Dúfame, že sme našim programom aspoň trošku prispeli k sviatočnej vianočnej nálade.  A že sa nám to podarilo, svedčil na tvárach prítomných úsmev, radosť aj slzy dojatia.

 • Trh solidarity 2017

  V tomto predvianočnom čase naši žiaci myslia aj na tých, ktorí potrebujú pomoc. Dnes sa uskutočnil tradičný trh solidarity - vianočný bazár, kde sa vo veľkom predávali a kupovali maličkosti a drobnosti. Každý si tu mohol vybrať niečo pekné, čo mu urobilo radosť a zároveň tak nezištne pomôcť. Spolu sa vyzbierala krásna suma 122€. Všetkým, ktorí prispeli, srdečne ďakujeme.  

 • Vianočné trhy obce Čáry

  V sobotu, 16.12.2017 ste nás mohli nájsť na vianočných trhoch obce Čáry. Každý, kto prišiel, mal možnosť si odniesť aspoň malú drobnosť, ktorá ho určite potešila. Ďakujeme, že ste nás podporili.

 • Vianočná výzdoba školy a tried

  Vianoce sa nezadržateľne blížia. Odvšadiaľ už na nás dýcha vianočná atmosféra. Aj naša škola sa odela do slávnostného šatu. Pozrite sa, ako to u nás vyzerá...

 • Adventný výchovný koncert

  Dnešný výchovný koncert patril hudobným skladbám, ktoré sú typické pre advent a Vianoce. Našim žiakom ich prišli prezentovať Dr. Igor Berger - klávesy a Mgr. Dagmar Žaludková - spev. Umelci nám dopriali skutočne príjemný zážitok a zároveň vytvorili príjemnú predvianočnú atmosféru v našej základnej škole.

 • Exkurzia Bratislava - Národná banka Slovenska a Galéria mesta Bratislava

  12. 12. 2017

  Na dnešný deň sme pre  našich žiakov pripravili zážitkové vyučovanie v Bratislave. Najskôr absolvovali workshop finančnej gramotnosti priamo v "banke bánk" - v Národnej banke Slovenska. Naučili sa tu o funkcii Národnej banky i ostatných finančných inštitúcií, o rôznych finančných produktoch aj o tom ako sa chrániť pred nekalými praktikami pri požičiavaní peňazí. Žiaci prešli zaujímavým testom svojich vedomostí z oblasti financií, za ktorý boli vyžrebovaní šťastlivci odmenení. Po krátkej prechádzke cez historické centrum a zastávke na vianočných trhoch sme sa presunuli do Galérie mesta Bratislavy. Mladší žiaci absolvovali program "Fulla do vrecka" - poznávali obrazy známych slovenských maliarov zo začiatku 20. stor., odhadovali cenu obrazov a dozvedeli sa, že obrazy v galérii majú cenu, ktorá sa vlastne vyčísliť ani nedá, je to historické bohatsvo Slovenska. Vo výtvarnom ateliéri si mohli vyrobiť vlastnú pohľadnicu alebo magnetku s motívom známeho obrazu. Starší žiaci mali zasa program "Obraz - odraz". Hlavným prvkom tu bolo zrkadlo, ktoré vstúpilo do výtvarného umenia a dozvedeli sa aké diela týmto spojením vznikli. V ateliéri ich tiež čakala zaujímavá tvorivá aktivita so zrkadlom. A celé naše putovanie sme tradične zakončili v známom nákupnom centre. Veríme, že žiaci si z dnešného dňa odniesli veľa poznatkov a nezabudnuteľných zážitkov.

 • Mikuláš prišiel aj do našej jedálne...

  6. 12. 2017

  Takto nás dnes prekvapili naše pani kuchárky... Navarili nám výborné špagety, ktoré máme všetci veľmi radi. Mňam!

 • Mikuláš v škole...

  6. 12. 2017

  Mikuláš dnes nezabudol ani na naše deti. Prišiel aj so svojimi pomocníkmi, anjelmi a čertami, aby ich potešil a rozdal malé sladkosti. Oni mu na oplátku zarecitovali, zaspievali a hlavne sľúbili, že sa budú vzorne učiť a poslúchať. 

 • Vianočné tvorivé dielne 2017

  2. 12. 2017

  Popoludní zasa zavládla v škole sviatočná predvianočná nálada - rozvoniavali oblátky, medovníky a ovocný punč, zneli koledy a vianočné piesne. Pre žiakov aj verejnosť sa otvorili tradičné tvorivé dielne. Návštevníci si tu mohli vlastnoručne vyrobiť krásne vianočné ozdoby a dekorácie či vyšiť jednoduchý vianočný pozdrav. Každý odchádzal domov s úsmevom a pocitom príjemne prežitého poobedia.

 • Mikulášsky stolnotenisový turnaj

  2. 12. 2017

  Dnešné sobotné dopoludnie patrilo stolnému tenisu. Uskutočnil sa 11. ročník  Mikulášskeho stolnotenisového turnaja o pohár riaditeľky školy. Súťažilo sa v troch kategóriách - žiačky, žiaci a dospelí. Ako to vyzeralo na stupňoch víťazov?

  Žiačky: 1. Natália Hesková  2. Laura Vizváryová   3. Bibiana Filípková

  Žiaci: 1. Július Víttek  2. Fabián Daniel   3. Šimon Rúsek

  Dospelí: 1. Ľubomír Dranga  2. Radoslav Hesek  3. Branislav Jurkovič

  Celkovým víťazom turnaja a držiteľom Pohára riaditeľky školy, sa stal Ľubomír Dranga. Všetkým srdečne blahoželáme.

 • Technická olympiáda

  30. 11. 2017

  30. novembra 2017 sa v SOŠ v Holíči uskutočnilo okresné kolo technickej olympiády.  Patrik Martinec zo 7. triedy získal 1. miesto v kategórii B a dvojica Ema Brandysová a Kristína Rišková z 9. triedy získali zasa 2. miesto v kategórii A. Srdečne blahoželáme. 

 • Potulky po regióne - korčuľovanie

  25. 11. 2017

  Cez víkend nás čakala dvojnásobná športová dávka. V sobotu i nedeľu sme sa vybrali na zimný štadión do Senice. Cesta pešo do Kuklova ubehla rýchlo, aj keď nás trochu poofukovalo. Vo vlaku bolo fajnové teplučko, mali sme šťastie na veľmi príjemné pani sprievodkyne. Na zimáku sme poobúvali korčule, pouťahovali šnúrky a išlo sa na ľad. "Brusliuo" sa výborne, deti si užívali, v nedeľu sa dokonca na klzisku zišli tri skupiny čárskych detí. Kde ste sa pozreli, tam bol Čáran. Po nevyhnutných drobných nákupoch nás autobus odviezol na stanicu a odtiaľ vlak až do Kuklova. Ďakujem rodičom i kolegom za pomoc pri doprave.

 • Florbal - zmiešané družstvá, turnaj tried

  23. 11. 2017

  Pán učiteľ Koczúr pripravil na november ďalšie športové podujatie - turnaj tried vo florbale zmiešaných družstiev. Traja chlapci a dve dievčatá v každom družstve sa snažili vymyslieť vhodnú taktiku na súpera a do hry vložili celé svoje srdce a dušu. Všetky zápasy sa vyznačovali bojovnosťou a herným nasadením. Perfektnú hru hráči korunovali utešenými gólmi. Vo finále boli piataci veľmi zdatným súperom pre ôsmakov a pripravili im veľa nebezpečných situácií. Víťazom však môže byť iba jedno družstvo a tým sa dnes stali ôsmaci. Pohár riaditeľky školy sa teda presunie o triedu nižšie. Všetkým, ktorí si dnes, aj v tom sychravom počasí zašportovali, blahoželáme. A čo bude v decembri? Nechajte sa prekvapiť. 

 • Testovanie5 - 2017

  22. 11. 2017

  V stredu 22. novembra 2017 sa uskutočnilo testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ T5-2017.  Žiaci boli testovaní z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra. Oficiálne výsledky môžeme očakávať koncom decembra.

   

   

 • Stretnutie dvoch generácií - Detstvo našich starých materí

  16. 11. 2017

  Dnes sa v našej škole uskutočnilo stretnutie dvoch generácií - najstaršej a najmladšej. Pozvanie ku nám prijali aktívni seniori Jednoty dôchodcov z našej obce. Prišli, aby si zaspomínali na svoje školské časy, porozprávali akými hrami sa zabávali v minulosti, ako trávili svoj voľný čas. Ako prekvapenie priniesli tradičné "čáranské jedlá" - svadební kouáčky, lokše s makem, tašky, pirohy, lévance, orechové šúlance, zázvorníky a mnohé iné dobroty. Žiaci si pre nich na oplátku pripravili veselý program s pesničkami a tancom, odovzdali im malé spomienkové darčeky. Potom sa všetci, v spoločnom sprievode, presunuli k miestnemu pomníku padlých. Tu si v rámci Medzinárodného dňa vojnových veteránov - inak nazývaného aj Deň červených makov - uctili pamiatku všetkých, ktorí položili svoje životy vo svetových vojnách a v iných vojenských konfliktoch.  Aj takouto formou staršia generácia môže odovzdávať našej mládeži odkaz o tom, akú vzácnu hodnotu má sloboda a mier. Milí naši seniori, ďakujeme, že ste medzi nás prišli.  

 • Vysielanie relácie Daj si čas

  28. 10. 2017

  V sobotu 28.10.2017 odvysielala Slovenská televízia zábavno - súťažnú reláciu "Daj si čas", v ktorej súťažili a povzbudzovali aj žiaci z našej školy. Záznam si môžete pozrieť z archívu RTVS kliknutím na nasledujúci odkaz:  Daj si čas - záznam.

 • Výchovný koncert - rodina Hlbockých

  26. 10. 2017

  Vo štvrtok k nám zavítala, už dobre známa, rodina Hlbockých so svojim výchovným koncertom. Bol zameraný na poznávanie slovenských ľudových  tradícií  a hudobných nástrojov. Vypočuli sme si krásne ľudové uspávanky, svadobné piesne i zvuky fujary, malých aj veľkých píšťal, gájd či dokonca hru na píle. Veľmi zaujímavé a poučné bolo aj sprievodné slovo. Do deja sa zapojili aj samotní žiaci, ktorí sa zahrali na  ženícha a nevestu a družičky a družbov pri čepčení. 

 • Exkurzia v Bratislave

  25. 10. 2017

  Na stredu 25. 10.2017 sme pre žiakov 7. - 9. triedy zorganizovali exkurziu do Bratislavy. Program bol veľmi zaujímavý a poučný. Ako prvé žiaci absolvovali edukatívny program v Centre pre liečbu drogových závislostí  na Hraničnej ulici. Lektorka z centra, Mgr. Polakovičová, zoznámila žiakov s účelom ich zariadenia. Okrem liečebnej starostlivosti je ich poslaním podieľať sa na znižovaní dopytu po drogách, alkohole, tabaku ale aj predchádzať vzniku závislostí od hier a internetu. Formou besedy žiakov upozornila na nebezpečenstvo závislostí,  vysvetlila, že aj z nevinnej zábavy a odskúšania si nejakej návykovej látky, môžu vzniknúť vážne problémy. Uviedla príklady zo svojej praxe, ktoré by mohli byť takpovediac odstrašujúcimi pre našich žiakov. Prezreli si aj lôžkovú časť detoxikačného oddelenia, dozvedeli sa záväzné pravidlá, ktoré musia klienti dodržiavať. Aj výchova umením je súčasťou vyučovania, preto ďalšou zastávkou na exkurzii bolo Bienále ilustrácií 2017, ktoré je umiestnené v priestoroch Slovenského národného múzea na nábreží Dunaja. Žiaci si tu mohli prezrieť nádherné ilustrácie nových detských kníh z celého sveta. Na záver nesmelo chýbať nakupovanie v známom obchodnom centre. Veríme, že žiaci si z exkurzie odniesli veľa umeleckých zážitkov, ale najmä poznatkov, vďaka ktorým zvládnu nástrahy súčasného prostredia a rozhodnú sa v prospech svojho zdravia a života. (fotoalbum)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Čáry
  Školská 285, 908 43 Čáry
 • 034/6592427

Fotogaléria