Sobota 26. 5. 2018

• 18. 5. 2018

Konečne sa dočkali všetci tí, ktorí majú našu školu tak radi, že sa rozhodli v nej aj nocovať. V piatok podvečer sa zo školských tried stali na jednu noc provizórne spálne plné nafukovačiek, spacákov, vankúšov a paplónov. Skôr než sa zaľahlo, tak všetkých čakal pestrý a veselý program, ktorý tradične pripravili deviataci. Najskôr to bola súťaž tried, ktorá preverila vedomosti, šikovnosť aj športové nadanie. Potom nasledovala diskotéka s farebnou hudbou plná rýchleho tanca a hier. Kto by nepoznal metlový a stoličkový tanec!? Nechýbala ani prechádzka odvahy večernou dedinou. Pred spaním si všetci mohli pozrieť peknú rozprávku. V sobotu ráno boli pripravené spoločné raňajky, potom balenie a upratovanie tried a hybaj domov... Trochu dospať náročnú noc plnú zážitkov..

• 17. 5. 2018

Družstvo žiakov 9. ročníka sa dnes zúčastnilo súťaže v atletike Záhorácka olympiáda, ktorá sa tradične koná v Gbeloch. Dominik Mihál získal 2. miesto v behu na 300 metrov a tiež 2. miesto v skoku do diaľky. Blahoželáme.

• 10. 5. 2018

Dnes sa v Senici uskutočnilo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali Zara Kotrčová a Nela Šefčovičová. Vo veľmi silnej konkurencii, sa Zara umiestnila na skvelom 4. mieste. Dievčatá pripravovala p. učiteľka Velická. Srdečne blahoželáme.

• 4. 5. 2018

Blahoželáme ku krásnemu 2. miestu v súťaži s tematikou prevencie detskej dopravnej nehodovosti. Súťažné družstvo v zložení Sára, Timea, Denis a Peter pripravoval p. učiteĺ Koczúr

• 28. 4. 2018

My, členovia turistického krúžku sme sa konečne zobudili zo zimného spánku a aby sme poriadne rozhýbali svaly, vybrali sme sa na potulky na zrúcaninu Korlátka. Počasie bolo ideálne na túru. Vystúpili sme na stanici v Cerovej. Pred nami sa vinula cesta na hrad. Viedla cez rozvoňané zakvitnuté lúky, zeleno-žlté polia a ohrady s koňmi a ovečkami. Po piatich kilometroch sme boli na mieste. Z Korlátky sa nám naskytli úžasné výhľady na všetky svetové strany. Dievčatá si uplietli vence z púpav a zmenili sa na lúčne víly. Naučili sa pískať na trávu a cestu späť si spríjemňovali hvízdaním. Celkovo sme prešli asi 15 km a veruže sme ich po príchode domov riadne cítili.

• Základná škola Čáry
    Školská 285, 908 43 Čáry