Štvrtok 28. 3. 2024

• Vážení rodičia,

zápis do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2024/2025 bude 4. apríla 2024 od 14.00 do 17.00 hod. v budove Základnej školy v Čároch. Na zápise sa zúčastnia zákonní zástupcovia spolu s dieťaťom. Je potrebné priniesť si so sebou rodný list dieťaťa, občiansky preukaz zákonných zástupcov, prípadne doklady o vyšetrení dieťaťa v CPP. Na zápise sa vyberá 20 eur na zošity a pomôcky pre žiaka do 1. ročníka.

Zákonný zástupca v súlade so školským zákonom je povinný pri zápise uviesť tieto osobné údaje:

• 2 % z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

aj v tomto roku vám zákon umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je naše rodičovské združenie. Tento dar vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a možnosť rozvoja našich aktivít v prospech vašich detí.

Zverejňujeme tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu 2% zaplatenej dane, ktoré spolu s potvrdením o zaplatení dane môžete priniesť do školy a tak podporiť rozvíjanie svojich detí. Ďakujeme za vaše príspevky.

• 26. 3. 2024

S príchodom jari a blížiacich sa Veľkonočných sviatkov sa naša škola premenila na miesto plné farieb, zábavy a radosti. Žiaci, učitelia aj rodičia sa dnes stretli na tvorivých dielňach. Tí, ktorí prišli, mohli si vytvoriť originálne veľkonočné pozdravy, ozdobiť vajíčka servítkovou technikou, vyrobiť si krásne jarné papierové dekorácie či ozdobiť medovníky sladkou farebnou polevou. Dnešné popoludnie bolo plné inšpirácií, umeleckej tvorivosti a kreativity. Veríme, že v dnešnej dobe, keď je život často rýchly a stresujúci, boli naše tvorivé dielne miestom, kde ste na chvíľu zabudli na každodenné starosti a mohli ste pracovať na niečom, čo vás skutočne baví a napĺňa.

• 25. 3. 2024

Ľudské práva patria všetkým ľuďom bez ohľadu na rasu, pohlavie, národnosť, etnický pôvod, jazyk, náboženstvo alebo iné postavenie. Medzi ľudské práva patrí právo na život a slobodu, sloboda názoru a prejavu, právo na prácu a vzdelanie a mnohé ďalšie. Na tieto práva má nárok každý bez rozdielu. Aj toto a ešte omnoho viac vedia žiaci našej školy o ľudských právach. Preto si mohli porovnať svoje vedomosti, zručnosti i rýchlosť na školskom kole Olympiády ľudských práv. Za každú triedu súťažilo štvorčlenné družstvo. Žiaci odpovedali na testové otázky, riešili osemsmerovku, spájali obrázky práv dieťaťa, pomenovávali symboly rôznych ľudskoprávnych organizácií, spájali citáty a nakoniec nechýbali ani bonusové otázky. Najúspešnejšie boli šiestačky a hneď za nimi sa umiestnili deviataci. Na treťom mieste skončili ôsmaci, no nezabudnime ani na šikovné siedmačky a piatakov, ktorí za ostatnými vôbec nezaostali a bolo vidno, že sa poctivo pripravili.

• Prváci si v rámci projektu Zelený svet rastlín, zasadili vlastné semienka. Tento praktický projekt im umožní sledovať zázrak prírody priamo pred ich očami. S nadšením a zvedavosťou naplnili kvetináče zeminou a vložili do nich semienka. Každý deň si budú všímať, ako ich rastlinky pomaly klíčia a rastú. Tento projekt nie je len o pestovaní rastlín, ale aj o pestovaní zvedavosti a lásky k prírode.

• 22. 3. 2024

V piatok 22. marca sme si v našej škole dôstojne pripomenuli Svetový deň vody. V tento deň sme zdôraznili význam vody pre život a potrebu jej ochrany pre budúce generácie. Študenti a učitelia prišli do školy oblečení v modrých farbách, symbolizujúcich čistotu a dôležitosť vody. V priebehu dňa sme sa zaviazali piť iba vodu, čím sme ukázali, že voda je základom nášho každodenného života a zdravia. Okrem toho sme diskutovali o rôznych spôsoboch, ako môžeme šetriť vodou a chrániť vodné zdroje.

• Základná škola Čáry
    Školská 285, 908 43 Čáry